תחזוקת מכונת הקפה

מה צריך לעשות על מנת לשמור על מכונת הקפה שלנו ?

בעקבות השאלות הרבות בנושא, החלטתי להקדיש לתחזוקת מכונת הקפה מקום באתר.
על מנת שמכונת הקפה שלכם תאריך ימים ותמשיך לספק את אותו הקפה שאתם כל כך אוהבים יש לתחזק אותה בצורה נכונה.
למכונת הקפה בבית הקפה יש דוד ריכוך אשר דרכו מבוצע ריכוך למים של המכונה כל יומיים ובצורה כזו דואגים שיכנסו למכונה מים נטולי מרכיבים מזיקים ובראשם האבנית, בנוסף המכונה מנוקה בקפדנות בכל סיום יום עבודה וכך נשמרת המכונה.

כדי לתחזק מכונה ביתית יש לבצע את הדברים הבאים:

  • ניקוי האבנית – בהוראות היצרן של מכונות קפה בדרך כלל כתוב שיש לבצע ניקוי אבנית כל 90 עד 120 כוסות. יש מיגוון רחב של מוצרים בעזרתם ניתן לבצע את הניקוי אותם ניתן להשיג בסופרמרקטים, בחלק מבתי הקפה או אצל מפיצי מכונות הקפה. התהליך פשוט ומתבצע ע"י הזרמת הנוזל הפעיל דרך מיכל המיים של המכונה. בהתחלה מזרימים מנות קטנות בהפסקות של 10 דקות על מנת לתת לחומר לעבוד ולאחר מכן פשוט מזרימים מיים על מנת לשטוף את כל החומר מהמכונה. בסיום התהליך מומלץ לשטוף גם את מיכל המיים של המכונה.
    מי שיבחר להישתמש בפילטרים למיניהם כדוגמאת "בריטה" יפחית במידה רבה את כמות האבנית ותדירות הניקוי תהיה נמוכה יותר.
  • ניקוי בית ראש הקפה – יש לנקותו בעזרת מטלית לחה לאחר כל שימוש במכונה. בנוסף יש לנקות את המסננת שבתוך בית ראש הקפה כאשר מבצעים ניקוי אבנית. את המסננת מפרקים על ידי פתיחת בורג הפיליפס ומנקים. מומלץ לעבור על חורי המסננת עם מחט כדי שלא יהיו אזורים סתומים במסננת.
  • ניקוי צינור הקצפת החלב – יש לנקות את מקציף החלב בעזרת מטלית לחה מייד לאחר כל הקצפה. אחרת נשארת שכבת חלב שנשרפת ומיתקשה, הדבר אינו אסטטי וגם מביא לסתימה של הפיה. במידה ונוצרה שכבת חלב שרוף יש לנקותה בעדינות בעזרת צד לא חד של סכין או שניתן להשרות במיים עם לימון ואז להעביר מטלית לחה.
  • שיחרור לחץ מהמכונה – לאחר הקצפת החלב נוצר לחץ רב במכונה ולכן בסיום כל שימוש במכונה יש לשחרר את הלחץ מהמכונה, הדבר נעשה ע"י חזרה ממצב הקצפה למצב של הזרמת מים לאספרסו והורדת מים. השארת לחץ במכונה ייסב לה נזק עם הזמן.