אודות

בריסטפהבריסטפה

קוראים לי ארנון שופמן, ואני הבעלים של "בריסטפה"

מה הקשר שלי לקפה, ולמכונות קפה?

אני בעל נסיון של חמש שנים כברמן ואחראי בר באחת מרשתות הקפה המובילות בארץ. בקורס מקיף הוכשרתי כברמן קפה, למדתי על מוצרי הקפה ברשת, מכונות הקפה שישמשו אותי להכנת הקפה ו … לחייך לאנשים על הבוקר (גם הקפה הכי טוב לא משתווה לחיוך). כך הוסמכתי רשמית להכין קפה. את הקפה הראשון הכנתי בקורס (הנס שהכנתי עד אז לא נחשב). אח"כ הכנתי עוד אלפי כוסות קפה על כל סוגיו. אהבתי את העבודה בבית הקפה ובמיוחד את הזמן עם מכונת הקפה. מאז , ביני ובין הקפה, נוצר רומן שנמשך עד היום.

למה אני מדריך לשימוש במכונות קפה ביתיות?

זמן קצר אחרי שהתחלתי לעבוד, רכשתי מכונת קפה ומטחנה. בכל בוקר אני לא מוותר על הטקס של הכנת הקפה להוצאת האספרסו עם הגוף והקרמה המושלמת, הקצפה וכמובן הציור בקפה שזה כל פעם אתגר חדש ומקור ליצירתיות. בבתי קפה אני עוקב בקפדנות אחר עבודתו של הברמן. בדר"כ אני לא מתאפק ונותן לו הוראות מדויקות איך להכין לי את הקפה שלי. לכל עסק אליו אני מגיע , אני בוחן את מכונת הקפה ומספק למשתמשים הוראות על מנת שיוכלו להפיק ממנה קפה טוב יותר. כשמשהו מרים טלפון להגיד שהוא קופץ אליי הביתה אני מייד מדליק את המכונה. לארועים משפחתיים אני מגיע עם המכונה והקפה ברכב. אם צריך, גם עם הכוסות והעוגיות. אני נהנה לראות אנשים נהנים מהקפה שלי, מתפעלים מאומנות הציור בקפה, בוחשים את הסוכר באיטיות, לוגמים לגימות קטנות ומתלקקים עם הקצף. את האהבה שלי לקפה הנחלתי לסובבים אותי והדבקתי את בני משפחתי וחברי הקרובים.

בחלוף הזמן מצאתי את עצמי מצטרף לאנשים במסעם לרכישת מכונת קפה ביתית, ממליץ על אביזרים נלווים, מדריך איך לטחון, איך להדק, להכין להקציף ולהגיש. התחלתי לנסוע לבתים של חברים (של חברים, של חברים …) שרכשו מכונה מזמן וכבר איפסנו אותה במדף האלטזאכן מרוב יאוש. גיליתי שיש צורך בהדרכה אישית על מכונת קפה והכנת קפה. וזה מה שאני אוהב לעשות … וגם עושה בצורה מקצועית וטובה.

תפעול מכונת קפה ביתית והכנת קפה טוב זו מיומנות שניתן לרכוש ולהשתפר בה. אני נהנה ללמד ולצפות בחיוכים מלאי שביעות הרצון של אלו שהכינו לעצמם בפעם הראשונה קפה טוב באמת.

בישראל מתפתחת תרבות קפה מאוד מכובדת. הציבור בישראל אוהב קפה טוב ויודע להעריך קפה טוב. בתי קפה רבים מגישים קפה באיכות גבוהה ומוכן כהלכה. אנשים החלו רוכשים מכונות קפה ביתיות ומיגוון המכונות גדול. אבל לרכוש מכונת קפה זה דבר אחד ולהפיק ממנה תוצאות טובות זה דבר אחר לגמרי.