מאמרים

הכשרת בריסטות בבתי קפה ועסקים

מאת:

הכשרת בריסטות בבתי קפה ועסקים

הכשרת בריסטות, למה זה כל כך חשוב? ומה הדרך הנכונה לעשות זאת?

בטח קרה לכם שקמתם בבוקר לעבודה, עצרתם בבית קפה הקרוב, אולי אפילו זה שמתחת לבית ורציתם להתפנק על קפה טוב, להתחיל איתו את היום. בית הקפה היה מעוצב יפה, מאובזר, מכונת הקפה בקידמת הטכנולוגיה והריח משגע. הזמנתם קפה ומאפה, קיבלתם שירות מצויין, היתישבתם לכם בשולחן נחמד ולגמתם מהקפה ואז כל החוויה השתנתה, הקפה היה מזעזע ואתם מאוכזבים. סביר להניח שלבית הקפה הזה לא תגיעו יותר ושם לא הכשירו את הבריסטות כהלכה.

אני שואל את עצמי כל פעם מחדש איך זה שבעלים של בתי קפה שמשקיעים מאות אלפי שקלים בהקמת מקום לתפארת, בתחום שבו התחרות היא כלכך קשה, לא דואגים להכשיר את העובדים שלהם בהכנת קפה ועבודה על מכונת הקפה. אני חושב שרמת הקפה שבית הקפה מספק היא השם שלו, המותג שלו. אם הקפה לא טוב, בית הקפה לא טוב.

היום לכל עסק שמחזיק מכונת קפה יש בדרך כלל ספק איתו יש חוזה במסגרתו מקבל העסק מכונת קפה עם שרות מלא וכמות קפה חודשית עליה מסוכם בחוזה. הספק נותן הדרכה בסיסית בלבד לשימוש במכונת הקפה אשר לבטח לא מהווה הכשרה כלשהיא.
מבחינת בעל העסק ההדרכה מספק הקפה היא הדרכה לכל דבר ואין לו כוונה להשקיע כספים נוספים בהדרכה, בוודאי שצוות העובדים יכול להתחלף בצורה תדירה. בדרך כלל לפחות חלק מהעובדים בעסק הם חסרי ניסיון מה שגורם לרמת הקפה להיות ירודה גם אם המכונה והקפה מצויינים.

בישראל ישנם בתי קפה מצויינים ותרבות הקפה משגשגת אבל עדיין קיימת חוסר מודעות לצורך בהכשרה של עובדים בהכנת הקפה. הנושא יכול להראות שולי, אך הוא עלול להיות מכריע ולהשפיע רבות על כמות הלקוחות שיכנסו לאותו עסק ועל השורה התחתונה בקופה הרושמת.

בכל עסק שמחזיק מכונת קפה, בין אם זה קיוסק, בית קפה או מסעדה, צריך להיות קפה ברמה גבוהה. אם אתה בעל עסק בתחום הקפה, כדאי לך לשקול הכשרה רצינית של צוות העובדים שלך. העלות של ההכשרה מתגמדת לעומת התועלת והרווח באחוזים על מכירת קפה הוא גבוהה מאוד. כאשר יש לך בריסטות טובים בבית הקפה שלך אתה מפתח לעצמך קהל לקוחות קבועים שמגיעים במיוחד כל יום לשתות את הקפה בבית הקפה שלך. הקפה מהווה מוקד משיכה לעסק ובעיקבותיו יעשו מכירות של מוצרים נוספים.

אם אתה בעל עסק בתחום הקפה, אתה חייב להבין שהקפה זה אחד הדברים המרכזיים ביותר בעסק שלך, אתה חייב שהקפה יהיה אצלך ברמה הגבוהה ביותר ולא להתייחס לזה כדבר צדדי. נכון שלא כל הלקוחות הם אניני טעם ולא כולם יבואו וידרשו את הטוב ביותר אבל בניהול עסק לא ניתן לצאת מנקודת הנחה שכזו, העסק צריך לתת מוצר ברמה גבוהה והלקוח גם יעריך זאת ויצביע ברגליים.

מה תפקידו של הבריסטה?

הבריסטה (ברמן של קפה באיטלקית) צריך להיות אדם בעל מיומנות בהכנת הקפה, לא סתם בריסטה הוא מקצוע בפני עצמו באטליה. הבריסטה צריך לדעת למשל לכוון את הטחינה בצורה מדוייקת על מנת שהקפה לא יהיה שרוף או דלוח, הבריסטה צריך לדעת להקציף במיומנות ולדעת להכין את המשקאות השונים ביחסים המדוייקים, עליו לעבוד בצורה מקצועית, נקיה ומהירה ועוד. את הדברים הללו על הבריסטה ללמוד ולקבל עליהם הדרכה מעשית ומסודרת, צריך לרכוש את המיומנות. סביר להניח שעובד חדש ששכרת לבית הקפה הוא חסר נסיון כלשהו בתחום ובהתאם לכך תהיה אייכות הקפה אצלך בעסק.

כיצד להכשיר את העובדים ולהפכם לבריסטות?

בתחום קיימים עסקים רבים וטובים אשר מוכרים שרותי הדרכה והכשרת בריסטות במגוון קורסים וסדנאות. שליחה של העובדים לסדנאות וקורסים עם עשרה ויותר אנשים, בטרטוריה שהיא אינה סביבת העבודה של העסק תחטי את המטרה.

 אם החלטת כבר להשקיע את הכסף ולהכשיר את העובדים, עשו זאת באופן הבא:

  • ההדרכה צריכה להתבצע בבית העסק על המכונה שקיימת בבית הקפה, עם הציוד וסביבת העבודה של בית הקפה. הגישה של לשלוח עובד להכשרה שלא בסביבת העבודה היא לא דבר מומלץ. העובד צריך לדעת לעבוד ולהתנסות בבית העסק. 
  • המדריך יגיע לבית הקפה ויראה כיצד לכוון את הטחינה, להקציף, להכין את סוגי המשקאות השונים ועוד על הציוד של בית העסק. המדריך יוכל להתרשם מבית הקפה עצמו ובהתאם לזאת אולי לתת טיפים ועצות לשיפור, לראות את כל המכלול.
  • ההדרכה שתיתבצע תהיה לעובדים שבבית הקפה בלבד ולא כמו שנעשה בקורסים והכשרות קבוצתיות חיצוניות. אם יש קבוצה גדולה של עובדים יש לפצל למספר מפגשים על מנת שיהיה יעיל.